האם מומלץ להכניס ארון לחדר הילדים?

הילדים גדלים ואתם רוצים לעצב את החדר שלהם בצורה אחרת? בשורות הבאות נסקור את היתרונות ואת החסרונות בהכנסת ארון לחדר ילדים. מתי זה מומלץ ומתי כדאי להביא בחשבון אפשרויות אחרות. בנוסף, אילו ארונות כדאי להביא בחשבון.

שידת אחסון לא מספיקה – עוברים לארון

הרבה הורים משתמשים בפתרונות אחסון קומפקטיים, כאשר הילדים מאוד קטנים. כך לדוגמא משתמשים במדפים או בשידות אחסון כאלה ואחרות. כאשר מתחילים לגוון את סוגי הבגדים ומגלים כי השידה כבר קטנה מדי, נדרש פתרון גדול ובוגר יותר. זה הרגע הנכון שבו מומלץ להכניס ארון בגדים לחדר הילדים. כדאי לציין כי אם חדר הילדים מאוד קטן, צריך לחפש במיוחד את הפתרונות הקומפקטיים (דוגמא לכך נביא בהמשך). אפשר להדגיש כי אם יש בבית חדר ארונות מרווח, ניתן פשוט להקצות אחד מהארונות עבור בגדי הילדים. זהו פתרון מומלץ שמשאיר מקום רב בחדר הילדים, ליצירת פינת משחקים מרווחת ומאוחר יותר – יצירת פינת לימודים.

ארון בעל דלתות בטיחותיות

מעבר לשאלה האם מומלץ ארון לחדר הילדים, עולה עניין חשוב לא פחות – איזה סוג הכי כדאי? מומלץ להעדיף סוג שנחשב כאיכותי ובמיוחד כבטיחותי. למשל, אפשר להביא בחשבון ארון הזזה עם מנגנון של טריקה שקטה. בסוג כזה של ארונות המנגנון מונע מצב שבו הילד מקבל מכה כאשר הדלת נסגרת. מנגנון שבו מעצור שמאט את הדלת הופך את הארון לבטיחותי מאוד, גם לחדרים של פעוטות וילדים קטנים. כאשר מדובר בילדים גדולים, דלתות ההזזה מהוות גם כן פתרון איכותי. אפשר לבחור ארונות מעוצבים בצורה מודרנית. ישנם סגנונות עם הדפסים או איורים שילדים מאוד אוהבים – דמויות ממותגות, הדפסים של אגדות, נסיכות, מכוניות ועוד.

שמים את האופנה במרכז

ילדים גדולים רבים מטפחים מודעות אופנתית של ממש. הדבר מתבטא כמובן בסוגי הבגדים ובמותגי הלבוש שהם מעדיפים. אולם מומלץ להתייחס לכך לא רק כאשר רוכשים בגדים אלא גם כאשר בוחרים ארון מומלץ. לילדים גדולים עם מודעות אופנתית, ניתן למצוא ארונות מעוצבים שאפילו המבוגרים מתרשמים מהם. אפשר להציג כדוגמא לכך את הסוג המכונה ארון רחף. מדובר בפתרון משודרג ומאוד מעוצב, של ארונות עם דלתות הזזה. הקונספט הזה בא ללא מסילות תחתונות. במקום זאת, הדלתות נעות על גבי מנגנון עילי. העיצוב הזה מאפשר לבנות ארון אשר דלתותיו נראות כמגיעות ממש עד הרצפה. נוצר מראה נקי, איכותי ועדכני, שראוי מאוד בחדרי ילדים גדולים ונוער בעלי תודעה עיצובית.

הפתרון לחדרי ילדים קטנים

נסיים עם המלצה שנחשבת אידיאלית עבור בתים עם חדרי ילדים קטנים. הפתרון מתבסס על מבנה שונה מזה המוכר מארונות רגילים. זהו קונספט של ארונות פינתיים, אשר מעמידים אותם באחת הפינות של החדר. התכנון והעיצוב נועדו למקסם את שטח הפנים של הארון, מבלי לגזול יותר מדי מהשטח. מומלץ להתייחס לכך גם כאשר בוחרים פתרונות משלימים נוספים, כגון שולחן ללימודים. שולחן קומפקטי לצד הארון הפינתי יאפשרו להשאיר מספיק מקום בחדר, כדי לארח חברים, לשחק וליהנות מתחושה של מקום ומרווח.

ארונות לילדים – טיפים נוספים

הטיפים הנוספים יוכלו לעזור לכם לבחור פתרון מומלץ במיוחד:

  1. השתדלו לבחור ארון שיוכל לשמש את הילד למספר שנים. חשבו על הצרכים העתידיים ולא רק העכשוויים.
  2. העדיפו ארון איכותי, עם גימור ברמה גבוהה. שימו לב לדוגמא לפרזול, לאיכות המסילות, לחומר שממנו מייצרים את גוף הארון, הדלתות.
  3. לילדים קטנים מאוד, בוחרים ארון ללא פינות חדות, יותר בטיחותי והכי מומלץ.

IDEAL SALE
הנחות שוות
על כל ארונות אידיאל!

המבצע תקף לסניפים בלבד