פתרונות לחימום הבית בצורה יעילה מבלי לפגוע בריהוט ובארונות

החורף הישראלי הוא אמנם לא מהקשים ביותר בעולם, אך הוא בהחלט עשוי להיות קר מאוד. בשל העובדה שישראל היא מדינה חמה במהות שלה, ניכר כי לא מעט בתים אינם מספיק ערוכים לחודשים הקרים יותר. למרבה המזל, כיום ניתן למצוא לא מעט פתרונות חימום לבית כאשר חלק מהם נקודתיים יותר וחלק מהם נרחבים יותר אך בהתאם לכך גם יקרים יותר. חשוב לבחור את הפתרון הנכון אשר יאפשר לכם לחמם את ביתכם בצורה הטובה ביותר בעונת החורף הגשומה והסוערת.

איזה פתרונות חימום ניתן למצוא כיום?

כאמור, כיום ניתן למצוא מגוון רחב של פתרונות חימום, חשוב לדעת כי חלקם זולים ביותר וחלקם יקרים מאוד, חלקם נקודתיים וחלק נרחבים יותר. ניתן לשלב בין פתרון נקודתי לפתרון נרחב יותר והכל צריך להיות בהתאם למבנה הבית שלכם, לתקציב העומד על הפרק, לגודל החלל הדורש חימום ולפרמטרים נוספים שיש לתת עליהם את הדעת. בין פתרונות החימום שניתן למצוא כיום הם:

ראשית כל, רדיאטור- מדובר על אמצעי לחימום נקודתי ויעיל שהוא בטוח וחסכוני. הוא מתאים לחדרי ילדים והוא פתרון בטוח יותר מתנור ספירלה, הוא חסכוני יותר בחשמל והוא אפילו מחמם בצורה יעילה יותר. זוהי בהחלט יכולה להיות הבחירה הנכונה עבורכם ובעיקר אם יש לכם בבית ילדים או בעלי חיים. רדיאטור פולט חום בצורה קבועה וכאשר הוא מגיע לטמפרטורה מסוימת הוא עוצר את עבודתו וכך מונע חימום יתר. גוף החימום שלו לא גלוי למגע, אך חשוב לדעת כי לא פעם לוקח לו זמן לחמם חדר שלם וכן הוא גדול ביחס לגופי חימום קומפקטיים אחרים.

חימום וארונות בבית ממה יש להיזהר?

כאשר נרצה לחמם את הבית באמצעות מזגן או קמין חשוב להקפיד על מרחק מארונות בגדים וארונות אחסון שונים בבית. במידה ומדובר בארון בסלון חשוב שהוא לא יהיה ליד הקמין (במידה והוא עשוי מפלסטיק). חום רב של הקמין עלול “להמיס” את הארון ולגרום לו נזק רב. במידה ואתם רוצים לחמם את החדר באמצעות מזגן, יש לוודא שהארון “לא חוסם” את פליטת האוויר של המזגן ובכך פוגע בפיזור האוויר במרחב החדר, ואף עשוי לגרום גם נזק למזגן.

מזגן

אחד מהפתרונות הפופולאריים ביותר הוא כמובן מזגן. במרבית הבתים בישראל יש מזגן הרלוונטי לצורך קירור הבית בעונת הקיץ ועל כן ניתן להפעיל אותו על מצב חימום בעונת החורף. המזגן הוכח כאמצעי חימום חסכוני למדי והוא יעיל בחימום מהיר של חללים וזאת בניגוד למכשירים אחרים שלהם לוקח יותר זמן לחמם חדר. הוא כמובן בטוח מאוד לשימוש וניתן להפעיל אותו בצורה קלה ונוחה. יחד עם זאת, חשוב מאוד לדעת כי הוא מייבש את האוויר בצורה משמעותית ולא פעם הוא גורם לכאבי ראש ויובש בעור.

חימום תת רצפתי

החימום התת רצפתי הוא אמצעי חימום שהפך לפופולארי ביותר בשנים האחרונות. חימום זה למעשה מחמם את הבית מהיסודות שלו וניתן למצוא שתי טכניקות מרכזיות של החימום המדובר שהן: חימום תת רצפתי אשר מבוסס חשמל כמו תנור ספירלה המצוי מתחת לבית. מדובר על מערכת מסועפת של חוטי חשמל להט אשר מותקנת מתחת לרצפות ובעת ההפעלה שלה היא פולטת חום. מדובר על חימום יקר יחסית. סוג חימום רצפתי נוסף הוא כזה שמבוסס על מערכת מסועפת של צינורות הפרוסה מתחת לבית אשר דרכם מוזרמים מים בטמפרטורה גבוה אשר יוצרים את אפקט החימום. החימום באמצעי המדובר הוא יעיל ביותר והוא מאפשר לחמם באופן אחיד את כל חללי הבית וכן ניתן לשלוט ברמה מדויקת אחרי הטמפרטורה של כל חללי הבית.

קמין

פתרון חימום יעיל נוסף המוצע כיום הוא הקמין. מדובר על תא מתכת אטום אשר מוסק באמצעות חומרי בעירה בין אם באמצעות עץ, שימוש בגז, נפט או סולר. הדלקה של חומרי הבעירה יוצרת בקמין חום משמעותי אשר הופך אותו למוקד עיקרי לצורך חימום החלל. ניתן למצוא כיום קמינים מסוגים שונים המגיעים בתוך דקורציות של גבס, אבן, מתכת ואפילו אדמה. בקמינים ניתן לווסת את חומר הבעירה ולשלוט על הטמפרטורה.

 

 

IDEAL SALE
הנחות שוות
על כל ארונות אידיאל!

המבצע תקף לסניפים בלבד