עיצוב ארון כיצד לעשות זאת נכון

סדר וארגון יעיל של הבגדים שלנו מתחיל ביעילות ארון הבגדים שלנו. ארון הבגדים מכיל את כל הבגדים המקופלים, התלויים, האביזרים, מאפסן חפצי מעבר מעונה קודמת, הנעליים ועוד. לכן עיצוב ארון הבגדים צריך להיות פונקציונאלי ונגיש ולהכיל אביזרים ופונקציות אשר יחסכו לנו זמן, מקום ומאמץ. עם חלוקה פנימית ונכונה אשר תנצל את כל גודל הארון באופן מיטבי, עיצוב ארון בהתאמה אישית לצרכים שלנו היא הדרך הטובה ביותר להפוך את סידור ארון הבגדים בחילופי העונות מחוויה “מעיקה” לחוויה מזמינה וכיפית.

אז איך עושים את זה? מה נחשב עיצוב ארון נכון?

כל אחד מכיר היטב את חילופי העונות בעיקר בזכות סידורי הארונות אשר חקוקים בעיקר לרעה – מטלה מתסכלת ושנואה שאנחנו אוהבים לדחות עד לדקה ה-90 בעיקר בגלל חוסר רצון להתמודד עם הסידור מחדש של האר10 זון והחלוקה שלו לקטגוריות לפי הבגדים והאפסון שעכשיו הוא צריך להכיל, בטח ובטח כשהכל משתנה וזז. הבעיה מתחילה מהארונות שאנחנו רוכשים ללא חשיבה מוקדמת וללא תכנון מותאם אישית ועיצוב הארון לצרכים האישיים שלנו. כדי לייצר ארון שכזה ש”יסייע” לנו באופן הטוב ביותר, יש לקחת בחשבון מאפיינים שונים שישפיעו על הנוחות של השימוש בארון:

  • יחס הבגדים התלויים לעומת הבגדים המקופלים – כשחושבים על תהליך של עיצוב ארון הדבר הראשון שחשוב לעשות הוא למפות את הבגדים שלנו. להבין מה יש לנו יותר – בגדים תלויים או בגדים מקופלים.
  • עומק הארון – לאחר שמיפינו את מרבית תכולת הארון שלנו נוכל להתכנס לשלב הבא – העומק. העומק הוא נגזרת של ההחלטה הקודמת: בגדים לתלייה זקוקים לעומק של 60 ס״מ, בגדים לקיפול זקוקים לעומק 40 ס״מ בלבד וגם תופסים פחות מקום בחלל החדר. עומק לא פרקטי יגרום להעמיס במדף כמה ערימות בגדים אחת מאחורי השנייה ובעצם לכאוס בעיניים ובסופו של דבר לכמויות של בגדים לא מנוצלים ובלאגן.
  • מידוף או מוט תלייה – ההחלטה הראשונית היא קריטית, כבר אמרנו. הסיבה שזהו פרט תכנוני כל כך חשוב נעוצה בתכנון הבסיסי של הארון: בגדים תלויים זקוקים לאורך ותופסים מקום גדול יותר בתלייה על מוט. בגדים מקופלים נהוג לחשוב שתופסים פחות מקום, אך הם יושבים על מדפים או במגירות, תלוי בשיטת הקיפול ובעומק הארון שבחרתם.
  • מה אנחנו רוצים לשים בארון – לאחר בחינת תכולת הארון ועומקו, השלב הבא יהיה להבין מה עוד נכנס לארון. נעליים דורשות מגירה נפרדת משלהן ואת כל רוחב תחתית הארון. עניבות, תכשיטים, חגורות, כובעים ושאר האקססוריז גם דורשים מגירה, בדרך כלל מדובר במגירה נשלפת, לרוב כזאת אשר מחולקת בצורת כוורת וכל קובייה מכילה פריט אחד ולרוב מעליה ישנו מדף זכוכית אשר מאפשר לנו לראות את כל תכולת המגירה מלמעלה במלואה.

לסיכום, ארון הוא כבר מזמן לא רק ארון או מתקן לאחסון, אלא חוויה שלמה שהארון מספק לנו – החל מהעיצוב ועד לנגישות, לקלות ולחיסכון בזמן שהארון מכניס לחיינו. 

עיצוב ארון כיצד לעשות זאת נכון