ניקוי ריצפה ביסודיות גם בחדר הארונות

אם אתם מרעננים את הבית ועוסקים בעיצובו מחדש ובין אם אתם עוברים דירה ואפילו עבור מי שסתם רוצים לשמור על מראה אסתטי של חלל המגורים, הרי שבלי ניקיון יסודי, אתם לא תוכלו ליהנות ממראה הבית שלכם. בסוף, אנחנו, בני האדם, אוהבים אסתטיקה וניקיון. אין כמו ריח טוב של נוזל שטיפה מצויין במיוחד בחדר ארונות שצריך אוורור כדי לתת תחושה, כאילו הוספנו עוד פריט נפלא לעיצוב הבית שלנו. בתור אנשים, אנחנו קולטים הכל בכל החושים שלנו. אם אנחנו רוצים להרגיש טוב באמת, אנחנו חייבים להקפיד על ניסיון יסודי של הרצפה.

כמה טיפים כלליים לניקוי אפקטיבי ויעיל

אנחנו נתחיל בכללים הפשוטים לכאורה, אבל אלו שעושים את כל ההבדל בסופו של דבר, בין ניקוי רצפה מושלם בין ניקוי רצפה חובבני ולא מוצלח במיוחד.

  1. להתחיל בטיטוא ולהקפיד על שאיבה של כל האבק: ניקוי רצפה הוא לא רק טשטוש הכתמים, אלא, חשוב לטאטא את האבק ולהוציא את הלכלוך החוצה. אם לא תשאבו אבק היטב או טטאטו את הבית בהקפדה, הרי שזה כמו לא עשיתם דבר בשביל לנקות את הרצפה.
  2. לשטוף את הרצפה עם הרבה מים ונוזל ניקוי, השתדלו להקפיד על מים חמים: אנחנו נותנים את העצה הזו אבל מדגישים, כמות המים משתנה בין סוגי רצפות שונים. למשל, אם אתם מעוניינים לנקות רצפה מחופה פרקט עשוי עץ טבעי, הרי שכמות גדולה של מים עלולה להרוס את הפרקט. הערה הזו נכונה גם לגבי השימוש במים חמים. כך שההמלצה הזו נכונה רק עבור מי שהרצפה אותה הם מנקים עשויה חומר סינטטי, אריחים מקרמיקה וכיוצא באלו.
  3. הסמרטוט היבש: הטעות הרווחת היא להשאיר את הרצפה להתייבש בלי לנגב את המים עם סמרטוט יבש. אם אתם לא רוצים לגלות כתמים חדשים בדיעבד, אל תוותרו על השלב הזה בתהליך העבודה.

איך לנקות חדרי ארונות?

ניקוי יעיל של חדר ארונות מצריך סידור מחדש של כל אותם בגדים הנמצאים בארון. כאשר הארון ריק מכל בגד מתחילים בניגוב קל ועדין באמצעות מטלית לחה על גבי המדפים. חדר הארונות והארון בפרט סופג אבק רב ולכן יש להקפיד על ניקוי לפחות פעם בשבוע למניעת “גושי אבק גדולים”.

במידה ויש לנו ארונות מסילה ולא ארונות פתיחה עם דלת, נתבקש גם להקפיד על ניקיון המסילה. במצבים שונים גם נוציא את הדלתות מהמסילה על מנת לנקות את כל הארון בצורה יסודית ולשמירה על תחזוקת ארון הבגדים. במידה ויש לכם ארון עם דלתות , נבצע גם “שימון” של צירי הדלת לתחזוקה מקסימלית.

לבחור חומרים איכותיים כדי לשמור על הריצוף והארון לאורך זמן

מצד אחד, אנחנו רוצים לבחור מוצר עם ריח מעולה ומהצד השני, אנחנו לא רוצים לוותר על חומר שיצליח להסיר את הכתמים בצורה טובה ואפקטיבית. מצד אחד, איננו רוצים לשחוק את הרצפות ומהצד השני, אם המוצר לא ינקה את הרצפה היטב, מה עשינו בזה? לכן, תמיד כדאי לרכוש מוצרים איכותיים לניקוי הרצפה. כך תזכו לקבל את כל הטוב שהטכנולוגיה החדשה יודעת לתת בתחום הניקיון. מה גם שכאשר אתם עובדים עם מוצרים המתאימים לצרכים שלכם, תשקיעו הרבה פחות מאמץ כדי לזכות בתוצאות מצויינות. אגב, אל תשכחו לקרוא את הפרטים ולבחור מוצר שיודע לתת מענה לסוג הריצוף במקרה שלכם. כאמור, חומר ניקוי לפרקט לא בהיכרח יתאים לניקיון של רצפה עשויה בטון מוחלק וההיפך.

לעצב את הבית זה להשקיע בעצמכם

ניקוי רצפה זה כמובן חשוב, אבל מדובר על חלק נוסף ממארג שלם שתפקידו לתת לכם להרגיש פשוט, טוב. לבחור ארונות מצויינים לבית כמו גם פריטי נוי נוספים, הופך את המקום בו אתם מתגוררים למקום אליו אתם רוצים לחזור בערב וממנו אתם מעוניינים לצאת בבוקר. אנחנו, בני האדם, לא בכדי נמשכים ליופי ואסתטיקה. כמו שכבר אמרו חכמנו זכרונם לברכה: ‘דירה נאה מרחיבה דעתו של אדם’. להשקיע בניקיון, בבחירה מוצלחת של רהיטים מדויקים לצרכים שלכם וכן הלאה, זה בעצם להשקיע באיכות החיים שלכם. אתם לא תאמינו איך כל הפרטים הקטנים הללו יכולים לשפר את ההרגשה שלכם, ממש, מהקצה אל הקצה. קדימה, שימו מוזיקה מקפיצה, אספו את השיער, זה הזמן לנקות את הבית ולהרגיש סיפוק נטול תחליף.