מה הם היתרונות שיש בחדרי ארונות?

לגבי אחסון הבגדים בבית, ניתן למצוא שתי גישות שונות. גישה אחת אומרת, בשביל מה לחדש, אפשר להסתפק בארונות בגדים רגילים. גישה שנייה אומר, שאם כל כך הרבה אנשים מתקדמים ומכניסים חדר ארונות הביתה, אז למה לא להצטרף. אחת ולתמיד, נפרט להלן מה הם היתרונות שיש בחדרי ארונות ואילו שיקולים נוספים כדאי להביא בחשבון.

פתרון אחסון כוללני בבית

אנחנו בשום אופן לא מזלזלים בשום ארון קיר שעומד בפני עצמו. ארון בודד יכול להיות בנוי לעילא, באיכות גבוהה וגימור יוצא מן הכלל. אבל אם מחפשים פתרון אחסון כוללני בבית, הרי שחדר ארונות קומפלט מספק בדיוק את זה. אבל פה צריך לציין שיקול נוסף. החיסרון בחדר שכזה הוא המקום שהוא תופס. אם מדובר בבית קטן יחסית או בכזה שלא תוכנן במקור להכיל חדר ארונות, יכול להיות שיהיה קצת קשה לשלב אותו בבית. אבל אם תמצאו לכך את המקום, תגלו שהרבה יותר נוח בצורה כזאת לשמור על הסדר בבית.

בלי בלגן בחילופי העונות

בחדר אחד, בצורה מסודרת, ניתן לאחסון את הכל, בהישג יד, בצורה מאורגנת ועם היגיון פנימי שעובד בשבילכם. בעזרת פתרונות חדשניים, ניתן להקים תחליף לחדרי ארונות אפילו בחללים יחסית מצומצמים. כך למשל אפשר ליצור נישה לאחסון בשילוב של ארון רגיל ביחד עם ארון פינתי. אבל אם נחזור לחדר הארונות הקלאסי, שימו לב ליתרון הבא. בתוך חדר אחד תציבו ארונות גדולי מידות, שיספקו המון פתרון אחסון לכל בני הבית. הכל יהיה מסודר במקום, מבלי שיהיה צריך להפוך ולסדר מחדש את כל הארונות, בכל חילופי העונות. על פי רוב, כל הפריטים יהיו מאורגנים כך שהארונות יהיה תמיד מסודרים.

“שחרור” מקום בבית

קשה לתפוס עד כמה רב המקום בחדר שתופס ארון בגדים, עד הרגע שבו מחליטים לומר לסידור הישן שלום ולהתראות. כלומר, יתרון חשוב טמון בכך שברגע שיש חדר אחד המוקדש לארונות, כבר לא צריך ארון בכל חדר וגם לא צריך למצוא אלתורי אחסון זמניים. חדר אחד המיועד לאחסון, משחרר לכם באופן מיידי המון מקום בבית. זוהי סיבה מרכזית לכך שהרבה אנשים לא מוכנים לוותר על תכנון חדר ארונות, כשהם קונים בית חדש או כאשר הם עומדים לשפץ את הבית הישן או את הדירה שרכשו זה עתה.

כל הבית נראה אחרת

זו עובדה, ברגע שמשווים בין בית עם חדר ארונות לבין בית ללא חדר כזה, כמעט תמיד הבית הראשון מנצח במבחן הסדר. זה פשוט הרבה יותר נוח לשמר את הסדר ולארגן כל מה שצריך, כשיש חדר ארונות שמשמש לאחסון מרכזי.

אגב, כאשר החדר הזה גדול למדי, אפשר למצוא בו די מקום כדי לשים שם אפילו אביזרים נוספים, ולא רק בגדים. מטריות, תיקים, מזוודות לנסיעות, ארגז כלי עבודה – עם קצת מחשבה ותכנון, יש בו המון מקום לניצול נכון. ואם הוא מסודר כהלכה, יש בתים שבהם אפילו משלבים בו פינת עבודה נעימה. אחרי הכל, זה חדר שיש בו הרבה שקט ושלווה. אפשר להוסיף בו שטיח נאה, וילון נחמד, גופי תאורה יפים.

אז זה נכון, לא בכל בית אפשר ליצור חדר ארונות מרווח למדי. יש בתים שהם קטנים מדי. יש דירות שהן צפופות מדי. זהו לא פתרון שהכרחי ליחידים או לזוגות, אך הוא נהדר למשפחות. שלבו בו ארונות איכותיים, פתרונות אחסון, תלייה, מגירות מובנות וקצת טריקים עיצוביים. הבית שלכם ירוויח מזה, תיהנו מהרבה יותר סדר בחיים.