מה ההבדל בין ארון 2 דלתות לארון הזזה?

בחנויות הנבחרות ניתן להשיג שני סוגים של ארונות בינוניים או קטנים. מצד אחד ישנו ארון פתיחה רגיל ומצד שני ישנם ארונות הזזה קומפקטיים. יש כמובן גם פתרונות נישתיים אפקטיביים, כדוגמת ארון פינתי, אבל הפעם נתמקד בדבר מה אחר. נסקור כמה מההבדלים המרכזיים שבין ארונות בעלי שתי דלתות לבין ארונות הזזה.

הבדל בשטח שתופסת הדלת

הן ארון הזזה והן ארון 2 דלתות יכולים להיות יחסית קומפקטיים וחסכוניים במקום. כלומר, על פניו שניהם יכולים להתאים לחדרים קטנים או כאשר רוצים להשאיר יותר מקום פנוי. אבל אם נרצה לדייק, הרי שיש הבדל די מהותי. בארונות הזזה הדלת נעה על גבי מסילה. כלומר, היא לא תופסת בכלל שטח בזמן הפתיחה של הדלתות. לעומת זאת, אפילו ארון קומפקטי בעל שתי דלתות זקוק לשטח נוסף על מנת לפתוח את הדלתות. זאת אומרת שאי אפשר למשל להציב אותו קרוב מדי לרהיטים גדולים אחרים או לדלת של החדר.

ההבדל שבצירים

שני סוגי הארונות שעליהם אנו מדברים, יכולים להיות פתרון טוב לחדרי ילדים או לחדרי אורחים. הכל תלוי כמובן באופי העיצוב של ארון בגדים שאותו מעדיפים. מבחינה פונקציונלית שני הארונות הללו יכולים להיות בחירה טובה מאוד. יחד עם זאת, ארונות עם מסילה וללא צירים נחשבים למודרניים יותר. זאת אומרת שאם מחפשים סגנון עדכני ללא דלתות צירים, ארון הזזה בדרך כלל יהיה בחירה מועדפת. גם מבחינה פרקטית, ארון הזזה ללא צירים מהווה בחירה טובה מאוד. צירים עם הזמן נחלשים ומתרופפים. יש צורך לחזק אותם וכן לעיתים גם לשמן אותם. זו אולי לא נראית כמו טרחה גדולה מאוד, אבל זה בכל זאת התעסקות. בדלתות הזזה, אין בכך צורך.

פתרונות עם שדרוגים מיוחדים

בשל הפופולריות של ארונות עם דלתות הזזה, החלו לייצר אותם במגוון תצורות ועם כל מיני שדרוגים. לדוגמא, ארונות שתי דלתות בדרך כלל לא מיוצרים בשילוב מראה מובנית. לעומת זאת, ארון הזזה עם מראה הוא פתרון הרבה יותר מקובל ונפוץ. שדרוג מהסוג הזה יכול להתאים אפילו לחדרי שינה של זוגות צעירים או לחילופין, לחדרי שינה של זוג מבוגר יותר, שאוהב חדר מרווח ורהיטים קומפקטיים. רצוי להוסיף שיש דגמים בעלי שדרוגים אחרים בתכלית. למשל, ארונות הזזה עם אפשרות להתקנה של טלוויזיה. או סוג שנקרא דלתות רחף. פה המסילה הרגילה מוחלפת במנגנון עילי מתוחכם. וכמובן ישנו גם פתרון שנקרא טריקה שקטה. לצד דלת ההזזה ישנו מנגנון שמונע טריקה חזקה של הדלת. ישנו מעין מעצור או בוכנה, ששומרים על הדלת ומהווים גם מנגנון בטיחותי מוצלח.

איזהו הארון המעוצב יותר

שאלה פופולרית מבקשת לברר איזה סוג של ארון נחשב למעוצב יותר. האם ארון ההזזה הקומפקטי מעוצב יותר או שמא ארון של שתי דלתות יהיה מעוצב יותר. את התשובה כדאי לחלק לכמה דברים:

  1. כל סוג של ארון מצוי בגרסאות מגוונות. ישנן גרסאות בסיסיות ומוזלות לצד גרסאות מאוד מעוצבות ואף יוקרתיות.
  2. בדגמי ההזזה, ישנו מבחר גדול ביותר של פתרונות מעוצבים, כגון הדפסים בשלל דוגמאות. ההדפסים הללו יכולים להיות בסגנון צעיר או עם אופי בוגר, בצבעים אנרגטיים או בגוון רגוע. יש אפילו דגמים ייחודיים בגימור זכוכית.
  3. בדגמי דלתות ההזזה, אפשר לבצע התקנה בתוך נישה, עם עיצוב לבן נקי שמכניס אופי מיוחד לחדר. בדלתות רגילות, האפקט המיוחד המתקבל בתוך נישה הרבה פחות דרמטי.

לסיכום, פתרונות ההזזה נחשבים למאוד מודרניים, מעוצבים, קומפקטיים וחסכוניים במקום.