למי מתאים להכניס לחדר ארון הזזה?

בעשור האחרון, ארונות הזזה הפכו למבוקשים ופופולריים מאוד. לפני שקונים ארון, שימו לב ליתרונות שיש בארון הזזה, ולאילו סוגי חדרים הוא מתאים.

ארונות אלגנטיים לחדרי הורים ומבוגרים

ארון במיטבו צריך לעמוד בשני קריטריונים עיקריים – פונקציונליות מחד ואסתטיקה מאידך. ארון בגדים הכולל דלתות הזזה ניתן למצוא בכל מיני תצורות, מידות ואיכויות. במידה ומחפשים ארון מאוד אלגנטי, שיכול להתאים לחדרי הורים מעוצבים ויפים, מדובר על פתרון מתבקש לכל חובבי העיצוב באשר הם. כדאי לבחור את הדגם שישתלב מבחינת צבעים ומבנה, תואם לאופי החדר שאתם מעדיפים. למשל ניתן למצוא עיצובים קלאסיים, בהשראה אירופאית. ניתן למצוא דגמים בסגנון כפרי או וינטג’. אך אם אוהבים עיצוב רענן, תוכלו לקחת סגנון מודרני עדכני וחדיש.

דלתות הזזה – לחדרי ילדים

לצד הדגמים שמתאימים מאוד לחדרי הורים ולחדרי אירוח, זה יכול להיות פתרון מושלם גם עבור חדרי הילדים. ארון לחדר ילדים צריך להיות שונה למדי מזה המיועד לבוגרים. ישנם דגמים מלהיבים, מלאי חיים וצבעים מרנינים. דלתות הזזה יכולות להשתלב נהדר עם תוספות בדמות מיתוג שילדים אוהבים, דמויות אגדיות או קסומות המודפסות על הארון. יש כמובן לבחור את מידות הארוך, כך שיתאימו באופן אופטימלי לחדר. לפני שבוחרים, כדאי להתרשם מקטלוג עשיר של סגנונות שכן הארון ישרת את הילדים שלכם, למשך תקופה די ארוכה.

לעיצוב חדר ארונות מושלם

יתרון חשוב של כל ארון הזזה, הוא שאין בו דלתת נפתחות וצירים. דלתות המסילה מאפשרות להציב ארונות מהסוג הזה, אחד ליד השני ואף אחד מול השני, בחדרי ארונות ייעודיים. זוהי דרך נהדרת לעצב חדר ארונות מושלם, שבו ירוכזו כל הארונות המרכזיים שבבית. את החדר ניתן לשדרג עם פתרונות נוספים כגון מתלים לכובעים, ארגזי אחסון לצעצועים.

לחובבי העיצוב – הסגנון המרחף

אם אתם באמת חובבי עיצוב חסרי פשרות, תוכלו להכניס לחדר שלכם את הפתרון המעוצב והיפה ביותר. זהו שדרוג של ארונות הזזה קלאסיים, בזכות מבנה הדלתות. במקום המסילות הרגילות, מתקינים מנגנון מרחף. ארון רחף מתאים במיוחד לבתים מסוגננים, לחדרים בעיצוב אדריכלי, לכל בית שעובר שיפוץ מקיף. מלבד האיכות של ההרכבה, בארון מסוג זה נוצרת הרמוניה עם קווים נקיים על בסיס דלתות שמגיעות מלמעלה וממש נושקות כמעט לרצפה. הארון נראה כמרחף, בלי מסגרת. כמו כן, הוויתור על מסילות תחתיות מביא יתרון נוסף. ללא מסילות תחתיות לא מצטבר למטה אבק שעם הזמן חייבים לנקות כדי שהדלתות ינועו בצורה חלקה. בדגמי הרחף אין צורך לנקות משום שאין מסילות תחתיות כלל.

מושלם לצעירים ולשוכרים

את הארונות הגדולים מקובל לקנות עבור חדרים רחבי ידיים. זה מעולה כאשר עוברים לבית חדש או כאשר הארון הוותיק בחדר גדול התיישן ורוצים להחליף. אבל חשוב לדעת שיש סוג מסוים של פתרון, המתאים לא רק לבעלי בתים אלא גם לשוכרים של דירות קטנות. אם אתם זוג צעיר שרוצה לחסוך בכסף ובמקום או שאתם עוברים לדירה בשכירות, כדאי להעדיף פתרון קומפקטי. לחדרים קטנים ולבתים שכורים, ארון 2 דלתות מסוג הזזה, מאוד משתלם, נוח ויעיל.

מה עושים אם חסר מקום בבית

במידה ותרצו לרהט חדר יחסית קטן וכאשר כל הדירה מאוד קומפקטית, שימו לב לעוד פתרון שמתאים לכל פינה. קוראים לזה ארונות פינתיים. המבנה והעיצוב שלהם ייחודיים. הם עוזרים לנצל בצורה מיטבית את פינת החדר, מבלי לאבד שטח מרכזי. אז אם חסר מקום בבית ואפילו ארון של שתי דלתות מהסוג הרגיל יהיה גדול מדי, ארון פינתי יסגור לכם את הפינה משום שהוא רהיט חכם במיוחד.