כך תתכננו חדר ארונות נגיש

סגנון הארגון של חדר הארונות משתנה במהלך החיים. אבל אולי אנחנו לא מייחסים מספיק חשיבות לדרך שבה אנחנו מארגנים את הארון. כשהיינו ילדים, הרבינו להשתמש בארון לאחסון צעצועים ומשחקים, והיו בו מעט מאוד בגדים. בגיל הנעורים, היינו זקוקים למקום רב יותר לג׳ינסים, לחולצות או לשמלות. כשהפכנו לאנשים עובדים, היינו צריכים להקצות מקום רב יותר ללבוש רשמי, ששימש אותנו יום יום לעבודה. וכשנתבגר ונצא לפנסיה, נוכל לוותר על כמה מבגדי העבודה ולפנות מקום לפריטים נוחים יותר. אבל מה לגבי המקום שבו יונחו הפריטים הללו? ייתכן שגובה המדפים כבר לא יתאים לגיל השלישי. ייתכן שיהיה צורך להעלות את המגירות למעלה כדי לא להתכופף. ואולי גם לשנות את מיקום הנעליים.

במאמר זה נעזור לכם לארגן מחדש את הארון, כך שיוכל להתאים לשלב הבא בחייכם. כך שגם אם מדובר בשלב בו קשה לכם להגיע למדפים העליונים בארון, תוכלו תמיד להתקין סולם קטן עם מאחז יד שיוכל לעזור לכם לשלוף את הפריטים שלכם בקלות.

הנחת הסוודרים המקופלים בסלים

אם בארון שלכם יש מדפים רבים, השימוש בסלסילות גדולות לאחסון סוודרים וחולצות, ישמור על הסדר שלהם. גם הנחת פריטים קטנים יותר בסלים, כמו חולצות טי ופריטים אחרים, היא פתרון טוב. בנוסף, קל יותר לשמור על ארון מאורגן כשהכובעים והצעיפים מאוחסנים במגירות אחסון גדולות.

השתמשו בארון עצמאי

אם אין לכם חדר ארונות או ארון קיר מובנה, שימוש בארון עצמאי הוא בסדר גמור. וודאו שיש בו לפחות כמה מדפים שיוכלו להכיל את חלקי הלבוש המקופלים. המגירות בארון צריכות להיפתח ולהיסגר בקלות. אחסנו במדפים אלה את הפריטים שלא מתקמטים בקלות.

הוסיפו מוט נוסף מתחת למוטות האחרים

אם בארון שלכם יש מוטות תליה, ואתם זקוקים למקום רב יותר לתלייה, תוכלו להתקין מוט נוסף מתחתיהם. חשוב לוודא שהמדפים והמוטות בארון שלכם מחוברים לקיר באופן חזק ובטוח. משקל רב מדי על המוט עלול להרחיק אותו מהקיר ולמוטט את הסלים או המגירות שמתחתיו.

השתמשו בידיות מנוף פנימיות וחיצוניות לדלתות הארון

אם יש לכם חדר ארונות, הקפידו על סוג של ידיות עם ידית מנוף פנימית וחיצונית, שתעזור לכם לא להילכד בתוך חדר הארונות, בגלל חוסר יכולת לפתוח את הדלת.

הניחו כיסא בחדר הארונות

בחלק מחדרי הארונות יש מספיק מקום כדי להניח בהם כיסא או שניים. בחרו בכיסא יציב עם משענות לידיים. יש הממליצים לוותר על ספסל בחדר ארונות, כי אין בו משענת שתוכלו לתפוס כאשר אתם מנסים להתיישב או לקום ממנו.

התקינו מראה

התקינו מראה באורך מלא, על גב הדלת או על קיר שקל לגשת אליו ומאפשר לכם לראות בקלות איך אתם נראים כשאתם מתלבשים, מכף רגל ועד ראש.

אחסון פריטים בשימוש תכוף

את הפריטים המשמשים אתכם באופן תכוף יותר, מומלץ להניח בהישג יד, על מדף שאינו גבוה מדי ולא נמוך מדי. אם אתם משתמשים בכיסא גלגלים, או מעדיפים לא להתכופף ולא להתמתח יותר מדי לגובה, וודאו שהפריטים המשמשים אתכם יותר מאחרים, נמצאים בגובה הנכון והמתאים לכם.

מגירות נשלפות הן חובה

סלי כביסה נשלפים, מגירות לבגדים התחתונים או מגירות לגרביים – יעזרו לכם לא להתכופף נמוך מדי. בדרך כלל, מגירות נשלפות אלה ממוקמות במרחק מה מעל הרצפה, וניתן להתקין אותן ליד יחידת ארונות הצמודה לקיר. ודאו שאתם מודדים נכון את העומק, הגובה והרוחב של החלל בחדר הארונות, במקום שבו אתם רוצים להוסיף את הפריטים האלה.

סל כביסה צריך להיות מוגבה ועדיף על גלגלים

במקום סל כביסה נמוך, חפשו סל גבוה יותר מהקרקע. אם תמצאו סל עם גלגלים, מה טוב. קל יותר להניע סל כביסה על גלגלים ולהניח בו את הכביסה, מאשר להרים את הכביסה לקחת אותה ולהניח אותה בסל.

IDEAL SALE
הנחות שוות
על כל ארונות אידיאל!

המבצע תקף לסניפים בלבד