טיפים לתכנון ריהוט ועיצוב הבית

איך להתאים את הארון לעיצוב הכללי של החדר? מהם הדגשים שכדאי לשים לב אליהם כשמעצבים את הבית? איזה צבע יחמיא בצורה הטובה ביותר לחדר? בעזרת הטיפים האלה אתם יכולים לעצב את הבית, להתאים את הריהוט או לעשות מייקאובר לחדר.

הבית הוא המקום שבו אנו נמצאים חלק ניכר מהזמן, כדאי להשקיע בעיצוב שלו, במיוחד בשלב התכנון וקניית הרהיטים. אספנו לכם 10 טיפים שיעזרו לכם לתכנן את העיצוב ולשדרג את הבית בכמה צעדים פשוטים:

 

בחרו האם אתם רוצים להשתמש בצבעים סולידיים, או חזקים יותר. למשל ארון הזזה לבן יוצר אווירה נקיה, לעומת ארון עם צבע דומיננטי שישפיע על כל האווירה בחדר. כדאי להתעכב ולהתלבט על הצבע, כי זה משפיע לאורך שנים על מראה החדר.

בחרו רק רהיטים שמתאימים לקו העיצובי של הבית – הרהיטים צריכים בסוף להשתלב בחדר שלכם, וחשוב לעשות את המדידות , ואת התכנון של האור והצבעים לפי הצורך שלכם.

 

תכנון של האור והצבעים בחדר – רהיטים בצבעי פסטל או לבן מתאימים הרבה יותר לחדרים מלאי אור שמש, והם ידגישו את האלמנט הזה בחדר, אך אם תשימו אותם במקום חשוך, זה קצת גורע מהאפקט שלהם של מראה “בית בובות”. במקום זה אפשר ללכת עם גווני עץ בהירים שיאירו את החדר וישרו אווירה חמימה יותר.

אפשר להשתמש בארון בחדר השינה כמעין “קיר כוח” מודגש – שנותן רקע וצבע דומיננטי בחדר, במקום לצבוע קיר אחד, יפה להצמיד לאחד הקירות ארון עם דלת צבעונית לכל אורך הקיר.

 

אם בחרתם בארון צבעוני, התייחסו לאווירה שיוצרים צבעים קרים לעומת צבעים חמים, ובאופן כללי לתחושה שכל צבע מעורר בכם. גם כשבוחרים לחדר עיצוב סולידי לבן, חשוב לבחור את הצבע הלבן הנכון. יש לבן שנוטה לצהוב ויש לבן שנוטה לכחול, וכל אחד מהם ייצור אווירה אחרת בחדר.

לצבעים חמים כמו שמנת או וורוד עדין יעבירו תחושה כאילו החדר עוטף אותך כשאתה נכנס אליו. צבע שחור ייתן הדגשה וזוהר לכל צבע בהיר או נוצץ שיהיה בסמוך אליו. באופן דומה עיצוב לבן עם מעט פריטים צבעוניים – יוצר הדגשה של הצבעוניות שלהם, והם יבלטו יותר על הרקע הבהיר.

 

בבחירת דלתות הארון – יש טקסטורות שיוצרות אווירה יוקרתית ומודרנית כמו זכוכית שחורה, לעומת טקסטורות עדינות יותר בסגנון כפרי למשל צבע בתנור.

לשימוש מיטבי בחלל אפשר להתאים את הארון במדויק לצורה של החדר ולאילוצים שלו, למשל אם יש עמוד שנמצא בפינת החדר, אפשר לכלול אותו בתוך הארון ולבנות מדפים לאורכו באופן שיסתיר את העמוד, ייתן מראה מסודר יותר לחדר, ויאפשר שימוש מלא ופונקציונלי במקום.

 

ארון מעוצב ויפה צריך להיות קודם כל פונקציונלי, לכן חשוב שתהיה גישה קלה לכל חלקי הארון. דאגו לפתרונות אחסון ולפרזול נכון ויעיל בתוך הארון –מראה נשלפת, מדף גיהוץ נשלף, מתלים נשלפים (סרווטו) ופטנטים לאחסון. זה יאפשר לכם להכניס כמה שיותר דברים לארון, כדי ליצור מראה מסודר בעיצוב נקי ולהקטין את כמות הדברים שיהיו בחוץ, על מדפים, דלפקים וכדומה.

 

כדי ליצור תחושת מרחב בחדרים קטנים, מומלץ להשתמש בגוונים בהירים הנותנים תחושה של קלילות ואוירה נעימה.

ניגודים מול התאמה – בעיצוב נכון צריך לשלב בין התאמה שיוצרת הרמוניה לבין חפצים שיבלטו ויכניסו חיים וצבע. גם האופי והטקסטורה של הפריטים מוסיפים לעושר ולגיוון, ומומלץ להשתמש בחפצים עם טקסטורה עדינה וחפצים מבריקים במשולב. למשל ידיות בצבע זהב מוברש יתאימו במיוחד לארון שצבוע בטכניקת צבע בתנור, ויוסיפו לו צבע וטקסטורה נוספת שתעשיר את המראה הכללי שלו. מומלץ לשלב מתכת בעיצוב החדר, ובעיקר זהב וברונזה להוספת גוונים נוצצים ואלמנט יוקרתי.