השינויים בתחום עיצוב הארונות בעולם מגיעים לישראל

מעניין לראות כיצד התפתח העיצוב של חדרי ארונות ובעיקר ארונות הזזה ברחבי העולם, ומכך להסיק על ההשפעות בשוק הישראלי.

 

ראשית, צריך לזכור כי בשנים האחרונות הבחירה ברהיטים מעוצבים היא חלק בלתי נפרד מתכנון הבית. אם בעבר הרהיטים היו רק ערך מוסף, הרי שכיום ידוע כי בחירת רהיטים במקצועיות ובקפדנות משפיעה על האווירה בבית לשנים רבות. בכל הקשור אל ארונות קיר, ארונות הזזה וכדומה ישנה גם משמעות לפונקציונאליות. הבנה זו התקבעה בקרב הלקוחות והמעצבים, וכיום הדרישות הן בסטנדרטים גבוהים ביותר.

 

כיצד הטכנולוגיה משפיעה על חדר הארונות שלכם?

 

את אחד השינויים המשמעותיים שעברו על התחום של חדרי ארונות אפשר לייחס דווקא לטכנולוגיה. מלבד העניין האסתטי, אליו נגיע בהמשך, פיתוחים חדשים הנוגעים למנגנוני שימוש הפכו את הארונות לנוחים ופשוטים. גם העמידות של הארונות הושפעה מכך ולכן ארונות הזזה אשר הורכבו והותקנו על ידי בעלי מקצוע משרתים  את בעליהם נאמנה לאורך זמן.

למעשה, האופן בו בוחרים את החברה האחראית על ייצור הרהיטים חשוב לא פחות מאשר הסגנון. פטנטים עולמיים המוצגים בתערוכות עיצוב ופרזול מוכיחים כי יש הרבה דרכים לבנות חדרי ארונות, אך רק מעטים מהן יכולות לבוא לידי ביטוי. מלבד עניין המחיר, ארונות ההזזה המתקדמים בעולם מבוססים על עדינות מוקפדת וחומרי גלם איכותיים. כל אחד מהאלמנטים הללו משפיעים על התוצאה הסופית, ובכל העולם פועלים באינטנסיביות על מנת להמשיך ולשפר את התחום.

בכל הקשור אל ישראל, חברות מקצועיות מקפידות ללמוד שיטות הרכבה ובנייה חדשות, ולהפנימן בקרב העובדים. מבחינתן של חברות מן הסוג הזה, הלקוח יכול להיות מרוצה רק אם הוא יודע שבעל המקצוע שם דגש על כל פרט קטן.

 

עוברים למינימליזם ולצבעים חמים

 

בכל הקשור לנושא העיצוב, ברחבי העולם אפשר לראות נטייה ברורה למינימליזם. במדינות מובילות דעת קהל כמו צרפת, שבדיה, גרמניה, איטליה וארצות הברית מיוצרים כיום חדרי ארונות בקווים נקיים ובצבעים חמים. ההשפעה הכפרית והנטייה של הלקוחות המודרניים לעבור לעיצוב שקט יותר לא בא לידי ביטוי רק בחדר השינה אלא גם בחלקים אחרים של הבית. מהבחינה הזו חדרי ארונות וגם ארונות הזזה מתכתבים עם שיטות העיצוב החדשות, ומשתלבים בתוכן.

ההתכנסות למרחב הפרטי משפיעה ישירות על העיצוב של חדרי ארונות ובתוכם גם ארונות הזזה, ואפילו בקטלוגים של חברות ישראליות ניתן לראות זאת.

הלקוחות אינם משקיעים בחזית או במראה בלבד, ומבינים גם את המימד האופרטיבי. בניגוד לעבר: כל ארון נבנה כיום בהתאם לשימוש המיועד לו מהלך נוסף הקשור אל האופן בו השתנתה התפיסה לגבי ארונות קיר וארונות הזזה בעולם מופיע בהבדלים בתפיסת תכלית הארון: ארון הזזה למשרד לא ייראה כמו ארון לחדר הילדים, ויש הבדל בין ארונות קיר בחנויות אופנה לבין ארונות קיר ביתיים. מגמה זו אינה טריוויאלית ועד לפני מספר שנים נגריות בעולם היו מציגות ארונות בפורמט דומה לכל מטרה. רק לאחרונה התקבעה התפיסה כי המיקום של הארון והשימוש העתידי בו צריכים

להשפיע גם על העיצוב וההרכבה. מעצבי פנים הפועלים בחלל משרדי חושבים על האופן בו ייתפס הארון בקרב העובדים, ולעומתם מעצבי בתים משקיעים דווקא בהשתלבות של הארון עם אלמנטים אחרים בריהוט.

לסיכום; הדרך הטובה ביותר להחליט איזה סוג של ארונות לרכוש היא להתייעץ עם אנשי מקצוע ולהקפיד על חברה מקצועית ומנוסה. כך תוכלו ליהנות מהמילה האחרונה בתחום העיצוב ולנצל את הניסיון שרכשו לקוחות בכל רחבי העולם.