איך לבחור ארונות לחדר שינה

חדר השינה הוא המקום האישי הנינוח של כולנו. זה המקום שבו אנו מחפשים נוחות, רוגע ושהכל מסביב יהיה בארגון המתאים לטבע שלנו. אין ספק שהמרכיב המרכזי בהשגת חדר שינה מסודר ואסתטי, בטעם שלנו, הוא ארון בגדים. כאשר ישנן המון אפשרויות זמינות בשוק, זהו אתגר לא קטן לבחור את הארון שישמש אתכם מעתה והלאה, לאורך די הרבה שנים. אבל הטיפים והכללים באים יהפכו את העניין לפשוט יותר מכפי שאתם חושבים.

שלב ראשון בבחירת ארון – העריכו את צרכי האחסון ותקציב

תחילה, זכרו כי אתם לא רוצים ארון גדול מדי בחדר השינה שלכם, אבל גם לא תרצו ארון קטן מדי. זה איננו חדר ארונות והוא צריך להיות מרווח ונעים לעין. אם כן, כעת העריכו מהם צרכי האחסון שלכם. אם יש לכם טביעת עין נהדרת, תוכלו להסתכל בתוך הארון הישן. יחד עם זאת, אנו ממליצים ממש להוציא את כל הבגדים, להסתכל בעיון ואפילו לספור. כן, ממש ערכו ספירת מלאי של הבגדים, כל הנעליים ושלל האביזרים שלכם. כך תוכלו לדעת באמת מהו גודל הארון החדש הרצוי. שימו לב האם אתם צריכים יותר אחסון בתלייה, יותר מדפים וכן צרכי אחסון נוספים, שאולי יצריכו יותר מדפים או מגירות. זה הזמן גם להעריך פחות או יותר את התקציב שלכם. קחו בחשבון שפתרון טוב במחיר הוגן ישמש אתכם לאורך זמן.

שלב שני – מדידות

לפני שתתעמקו בנושאים כמו עיצוב, האם תרצו ארון הזזה עם מראה או שתרצו בעצם ארון משולב עם טלוויזיה, צריך לגשת למדידות. קחו מטר ומדדו את השטח הפנוי בחדר השינה. כך תוכלו לקבוע בצורה מדויקת איזה אורך של ארון יוכל להיכנס ואיזה רוחב יהיה מתאים לכם. אגב שימו לב לגובה של התקרה. אם יש עוד רהיטים, מלבד המיטה כמובן, קחו הכל בחשבון. שלב זה מבטיח לכם שתבחרו לאחר מכן בארון בגדים שמתאים בצורה מושלמת, בלי שהחדר ייראה עמוס מדי או דחוס. רוב האנשים רוצים להתרגע בחדר שבו חלל מרווח ונעים.

שלב שלישי – בחירת סגנון הארון שלכם

בשלב הזה, הגיע הזמן לגבש החלטה בעניין עיצובים וסטייל סגנוני. חשבו או דונו בשניים על הסגנון והעיצוב שמתאימים לטעם שלכם בבית. היעזרו בכללים כמו האסתטיקה הכללית של רהיטי הבית ושל המיטה, אילו צבעים אתם רוצים לראות בחדר השינה סביכם. בחירת הצבע של הארון חשובה מאוד משום שצבע משפיע על הרווחה הנפשית בשעות המנוחה והפנאי. שאלו את עצמכם אילו טיפוסים אתם, האם אתם מתחברים לעיצוב קלאסי, האם ארון 2 דלתות בסגנון עכשווי מדבר אליכם או שאולי אתם אוהבים גישה מינימליסטית.

שלב רביעי – חומרים, איכות ופונקציונליות

בשלב הבא, אתם כבר יכולים להסתכל בקטלוגים מקוונים של ארונות או ממש להתרשם מקרוב מארונות לדוגמא. תנו דגש על איכות הבנייה של ארונות הבגדים שאתם שוקלים לקנות. מובן שאם אתם מחפשים איכות, זה אומר שתרצו חומרים חזקים, הרכבה מדוקדקת. ודאו שהארון בנוי היטב ואל תמעיטו בחשיבות הפונקציונליות. בדקו שהמסילות איכותיות, שהידיות, הפרזול וכל יתר המרכיבים מיוצרים באיכות משביעת רצון. תנו את הדעת על הגימור של ארון הבגדים. המשטח בחזית והמשטחים של הדלתות צריכים להיות חלקים ומהוקצעים ללא קצוות וללא גימור רופף. שימו לב לאלמנטים כגון מדפים מתכווננים, מוטות תלייה, מגירות נוחות, מתלים לנעליים או לאביזרים נוספים שאתם צריכים. התייחסו כמובן לצרכי האחסון הספציפיים שלכם במידת הצורך. זיכרו כי ניתן בארונות רבים להתאים את העיצוב הפנימי לטעמכם האישי (למשל הוספת אקסטרה מדפים או מגירות).