ארונות קיר או שארונות מקיר לקיר?

בתחום עיצוב הפנים וארגון הבית, המינוח יכול לעיתים קרובות לבלבל. הדבר נכון במיוחד כאשר מדובר בהבחנה בין ארונות קיר לארונות מקיר לקיר. פתרונות אחסון אלה, אף שהם באמת חולקים קווי דמיון מסוימים, יש להם לא מעט הבדלים. במאמר זה נסביר יותר על ההבדלים והמאפיינים. נסביר על הסיבות לבחור בכל אחד מהסוגים ולמי זה מתאים.

נעים להכיר – ארון הקיר

כפי ששמו מרמז, ארון קיר הוא יחידת אחסון המיועדת להתקנה על הקיר, ממש צמוד. זוהי אפשרות רב תכליתית שיכולים להתאים למגוון רחב של חדרים. שימו לב כי ארונות קיר מסוימים יתאימו לחדרי שינה, אך יש סוגים שמותאמים למטבחים, חדרי אמבטיה ואפילו לתצוגה בלב הסלון. ארונות קיר מגיעים במגוון גדלים וסגנונות, מה שמאפשר לכם להתאים את בחירתכם לדרישות הקונקרטיות  הרצויות לכם ובהתאמה לחלל שאתם מתחברים אליו ולאסתטיקה הכללית שאתם רוצים להשיג. כמו כן, ארונות אלו הם יחידות עצמאיות המספקות אחסון פונקציונלי מבלי לתפוס בהכרח שטח גדול מדי מהקיר בחדר.

ארון מקיר לקיר

מהצד השני, ארונות בגדים מקיר לקיר לוקחים את משמעות האחסון לקנה מידה גדול יותר. כפי שהשם מרמז, ארונות אלה נפרסים ממש על פני קיר שלם. הם נועדו למקסם את ניצול השטח הפנוי בחלל. ארונות מקיר לקיר משמשים בדרך כלל בחדרים מאוד גדולים ויוצרים מראה חלק ואחיד. על ידי הקטנת אזורים שאינם בשימוש, הם מציעים פתרון אחסון מקסימלי.

מתי ארונות קיר יוכלו להתאים

ארונות קיר יתאימו כמו כפפה ליד בחללים קטנים או פונקציונליים. הם מספקים את ההזדמנות המושלמת לארגן פריטים שאליהם ניגשים לעתים קרובות, כל זאת תוך שמירה על תחושה פתוחה ואוורירית.

אם אתם שואפים לפתרונות מיוחדים, ארון עם טלוויזיה יוכל להוות פתרון נהדר לחדר השינה או אפילו לפינת אירוח. פתרונות יוקרתים יכולים להיות למשל ארונות קיר עם דלתות זכוכית או עיצובים מיוחדים אחרים. ארונות אלה משלבים ללא מאמץ פונקציונליות ואסתטיקה.

ניתן לשלב ארונות קיר עם המון סגנונות עיצוביים. כלומר, הם יתאימו בקלות לצרכי האחסון והאסתטיקה בכל בית מודרני או באופי רטרו. כמו כן ניתן לשנות את מיקומם בקלות. יכולת הסתגלות זו הופכת אותם לבחירה אידיאלית עבור חדרים שבהם אולי תרצו לשקול סידור אחר עם הזמן. זה עשוי להתאים מאוד בתור ארון לחדרי ילדים למשל.

מתי ארונות מקיר לקיר יתאימו לכם

כאשר שטח האחסון הוא גדול או רחב במיוחד, ארונות מקיר לקיר מצטיינים בלהכיל כמות משמעותית של פריטים. הם גם יוצרים מראה אלגנטי בקו אחד חלק. הם מספקים תחושה של יוקרה ותחכום, ומרוממים את המשיכה החזותית של החלל כולו. כמו כן, עם ארונות מקיר לקיר, יש לכם הזדמנות לשלב פתרונות אחסון מיוחדים כמו מגירות נשלפות, מתלים ורעיונות נוספים המותאמים לצרכים המדויקים שלכם.

טיפ של מקצוענים: זיהוי ארונות איכותיים

הבחנה בין ארון מהשורה הראשונה לבין פתרון פחות טוב דורשת עין חדה. בחנו את אופי הנגרות – ארונות איכותיים משתמשים בטכניקות נגרות מדויקות ועמידות. שימו לב לחומר בו משתמשים – עץ מלא או דיקט ברמה גבוהה מעידים על איכות מעולה. לבסוף, העריכו את הגימור – גימור חלק, אחיד ומדויק הוא סימן ההיכר של ארון מעוצב היטב.

לסיכום, בין אם אתם בוחרים באלגנטיות של ארונות קיר או בפתרון הוליסטי של ארונות מקיר לקיר, הבחירה שלכם צריכה להתאים לצרכים הספציפיים שהגדרתם. בעוד ארונות קיר מציעים גמישות ומראה דקורטיבי, ארונות מקיר לקיר מהווים פתרון אידיאלי במונחים של קיבולת אחסון ועיצוב חלק ואף יוקרתי.

IDEAL SALE
הנחות שוות
על כל ארונות אידיאל!

המבצע תקף לסניפים בלבד