מה עדיף ארון הזזה או דלתות?

מה עדיף, ארון הזזה או דלתות?

הארונות הם פריט שימושי ונחוץ מאד לכל חדר ופעמים רבות מעבר להיותם פתרון אחסון, הם גם משמשים כאלמנט עיצובי לכל דבר, התורם לא מעט לסגנון ולעיצוב הקיים. ארונות הזזה תפסו את מקומם של ארונות הדלתות בעשורים האחרונים אולם נדמה שבשנה האחרונה, או קצת יותר, חוזרים, ובגדול, גם ארונות הדלתות. מתי כדאי לבחור בארון הזזה ומתי ארון דלתות הוא התשובה? על כך, במאמר הבא.

התייחסות אל המרחב עצמו

מחפשים ארונות בגדים חדשים? מתלבטים בין ארונות הזזה לארונות דלתות? אם כן, כצעד ראשון, עליכם לבחון את המרחב הקיים ולבדוק, היכן שאתם רוצים למקם את הארון, האם יש מספיק מקום כדי לפתוח את הדלתות מבלי שאלו תתנגשנה בקירות, האם כשדלתות הארון פתוחות לרווחה ניתן לעבור בקלות במקום ולהגיע לכל נקודה בחדר? במידה ואין מספיק מקום, ארון הזזה יהיה הפתרון המתאים. במידה ויש מקום, אפשר לשקול אפשרות של ארון דלתות.

בחנו את מבנה החדר

במסגרת החיפושים שלכם אחר ארונות בגדים חדשים, כדאי גם שתבחנו את האופן שבו החדר, המבנה עצמו, בנוי. האם הזוויות בחלל ישרות, האם אתם רוצים למקם את הארון מתחת למדרגות, האם הארון אמור לעמוד בפינת החדר או אולי באלכסון? במידה והזוויות לא ישרות או מדובר בפינה, ארונות עם דלתות הם התשובה. במידה ואין מגבלה מסוימת, אפשר לבחור באפשרות של ארונות הזזה.

מהו העומק הקיים

עליכם להחליט מראש עד כמה עמוק אתם רוצים שהארון שלכם יהיה. באופן כללי, העומק המקובל כיום בשוק של הארונות הוא 60 ס”מ. אם בוחרים ארון הזזה, מסילותיו גוזלות מאותו עומק 10 ס”מ, כך שבפועל העמק הנותר הוא 50 ס”מ. אם בוחרים ארון דלתות, העומק 60 ס”מ נשאר כפי שהוא. אפשרות נוספת, אם רוצים בכל זאת ארונות הזזה, היא להוסיף זרוע חיצונית מיוחדת, שהיא זו הפותחת את הדלת (במקום מסילה). כך אפשר לשמור על העומק הקיים.

החומרים שמהם עשוי הארון

לרוב, ארונות בגדים שהם ההזזה מגיעים במגוון רחב יותר של חומרים ויכולים לכלול גם אלמנטים עיצוביים שונים. למשל, אפשר למצוא כיום ארונות מסוג כזה העשויים מאלומיניום, מזכוכית, מגרניט ואפילו מבטון. אין גבול כמעט לחומרים, בהשוואה לארונות פתיחה עם דלתות שמוגבלים יותר בכל הקשור לחומרים שמהם הם עשויים. ולכן, אם מתחשק לכם להתפרע קצת, לשלב ארון מחומרים מפתיעים ושונים, ארון הזזה במקרה הזה יתאים לכם יותר. אם אתם מחפשים את הסגנון המקובל, המסורתי יותר, ארונות עם דלתות הם התשובה.

בכל מקרה, בין אם אלה ארונות הזזה ובין אם אלה ארונות עם דלתות, כדאי לכם לבדוק מראש מספר אפשרויות שונות ולבחון מה מאפיין כל סגנון. השוואה כזו תאפשר לכם להכיר את התחום יותר ולהבין את הצרכים שלכם בצורה מדויקת.

ארון הזזה או דלתות