איך לשדרג את הבית עם תאורת רצפה?

הוספת מנורות רצפה היא דרך מצוינת לשדרג את הבית. תאורה טובה, יכולה להוסיף אווירה מיוחדת ויש לה השפעה משמעותית על העיצוב. תאורת הרצפה מעניקה נופך של אלגנטיות לכל חדר, והיא גם יכולה להפוך את החלל לפונקציונאלי יותר. להלן מספר טיפים שיעזרו לכם לבחור את התאורה המתאימה לכלל חלל בבית.

תאורה לאווירה

תאורה טובה היא מרכיב חיוני בכל עיצוב בית. לא רק שהיא מספקת מענה פונקציונאלי בהכנסת אור הביתה, היא גם יכולה כאמור, לעזור ליצור אווירה בכל חלל. ישנם סוגים רבים של גופי תאורה זמינים, ולכל אחד מהם יש את היתרונות שלו. מנורות רצפה יכולות להיות מושלמות ליצירת זוהר רך ומזמין גם באזורי מגורים וחדרי שינה.

כמו כן, הן בחירה מצוינת ליצירת תאורה בסלון, בחלק התחתון של ארונות מטבח וכן, בתוך ארונות בגדים. הן יכולות להפיק מספיק אור על מנת להאיר חללים חשוכים ובמקביל, הן עדינות מספיק על מנת למנוע סנוור.

הינה כמה אפשרויות להתקנת תאורה בחדרי הבית ובמקומות שבוודאי יפתיעו אתכם:

  • תאורה לסלוןעבור אנשים רבים, הסלון הוא הלב של הבית. זהו מקום שבו משפחות יכולות להירגע ולבלות יחד, ולעתים קרובות זהו אחד החדרים הראשונים שהאורחים רואים בעת ביקור. כתוצאה מכך, חשוב לוודא שהסלון מואר היטב. אחת הדרכים להשיג זאת היא באמצעות מנורות רצפה. תאורה מסוג זה, מגיעה במגוון סגנונות וניתן למקם אותה בחלקים שונים של החדר על מנת ליצור אפקטים שונים. ניתן להתקין מנורה עם אור רך בפינה, על מנת ליצור פינת קריאה נעימה, בעוד שמנורה בהירה יותר יכולה לשמש כדי להאיר פינה חשוכה או להדגיש יצירת אמנות.

 

  • תאורה לארונות בגדיםאנשים רבים לא מקפידים לטפח את ארונות הבגדים שלהם, אף על פי שמדובר באחד הרהיטים הכי שמישים בבית. עם התאורה הנכונה, ניתן להפוך את ארון הבגדים למוקד מדהים. אור רך אשר מתפזר בחלל הוא הבחירה הטובה ביותר עבור ארונות בגדים, מכיוון שהוא ממזער צללים ומבליט את הצבעים האמיתיים של הבגדים. אחת הדרכים להשיג את המראה הזה היא באמצעות תאורה המותקנת באזור הרצפה, אותה ניתן להציב לאורך החלק התחתון של ארון בגדים. מנורות רצפה יכולות להתאים לארונות הזזה או לארונות בגדים עם דלתות שנפתחות כלפי חוץ.

 

  • תאורה לחדרי השינה- תאורה טובה חשובה בכל חדר, אך היא קריטית במיוחד בחדר השינה, בו רוצים ליצור חלל מרגיע ומזמין. אפשרות התאורה הטובה ביותר לחדר השינה תלויה בפריסת החדר ובהעדפות האישיות שלכם. אם יש לכם מעט מקום פנוי, מנורות רצפה הן דרך מצוינת להוסיף אור מבלי לתפוס יותר מדי מקום. ניתן גם להשתמש בהן כדי ליצור אזורי הארה שונים בחדר. לדוגמה, ניתן לשים מנורות רצפה ליד המיטה לקריאה במיטה או להשתמש באחת כדי להדגיש פינת ישיבה נעימה.

 

  • תאורה למטבח- כפי שאתם בוודאי יודעים, המטבח יכול להתלכלך בקלות. לעתים קרובות חם בו ולח, ונתזי הבישול מותירים חותמם בכל פינה. בעוד תאורה עילית חשובה, היא יכולה גם להטיל צללים. כאן נכנסות לתמונה מנורות רצפה. על ידי, מתן אור רך ומפוזר יותר, הן מסייעות ליצירת אווירה מזמינה תוך הכנסת מספיק אור החיוני לבישול. ניתן למצוא מנורות גבוהות, שיאירו לכם את כל השטח הנחוץ לכם לעבודה. המנורה ניתנת להזזה, כך שתוכלו להעביר אותה בקלות לפינה רלוונטית אחרת אם רק תרצו.