איך לפרק ולהרכיב ארון בלי לגרום לו נזק?

אנחנו חיים בעידן של שפע אמיתי. השתכללות תהליכי הייצור של עוד ועוד פריטים בתוספת הגלובליזציה שמוזילה את עלויות העבודה מאפשרת לנו לרכוש מוצרים רבים במחירים נמוכים. במיוחד קל היום יותר מאי פעם להצטייד בשלל בגדים כך שיהיה לנו חופש בחירה אמיתי לגבי האאוטפיט שלנו בכל פעם שאנחנו יוצאים מהבית (וגם כשאנחנו בבית). כמויות גדולות של בגדים מחייבות ארון מתאים – וכשעוברים דירה אין ברירה אלא לפרק את הרהיט הגדול ולאחר מכן להרכיב אותו מחדש. כאן בעמוד תמצאו מידע רלוונטי ובעיקר המלצות שיעזרו לכם להמשיך וליהנות מארון הבגדים במשך שנים רבות גם כשנוצר הצורך לפרק ולהרכיב.

להעדיף ארונות איכותיים

ההמלצה הראשונה רלוונטית כבר בשלב הקנייה של ארון הבגדים, עוד לפני שמפרקים ומרכיבים: ככל שארונות הבגדים שלכם יהיו איכותיים יותר, כך הסיכוי שייגרם להם נזק בגלל פירוק והרכבה הולך ופוחת ולמעשה שואף לאפס. אמנם ארון בגדים איכותי עשוי לעלות מעט יותר מארון זול, אבל כשמחשבים את היחס של העלות מול התועלת לטווח ארוך, ברור לגמרי שכדאי להשקיע עוד כמה מאות שקלים.

פירוק מסודר

כאמור פירוק והרכבת ארונות בגדים זו בהחלט משימה אפשרית, ואפילו יותר מפעם אחת עבור כל ארון בגדים, מבלי שייגרם נזק. המפתח הראשון הוא עבודה מסודרת בשלב הפירוק: כשמתחילים להוציא את הברגים חשוב לזכור לאן שייך כל בורג, ואם אתם מבצעים את המלאכה בעצמכם ולא מיומנים בכך – רצוי אפילו לערוך רשימה מסודרת, כשעל כל מדף או חלק יירשם המספר שלו. אפשר גם לצלם כל שלב בפירוק כך שבזמן ההרכבה תדעו מהו המיקום של כל בורג ובורג וכל מדף ומדף (אלא אם כן במקרה שמרתם את הנחיות ההרכבה…)

עוד המלצה חשובה היא לאסוף את כל הברגים והחלקים הקטנים באריזה אחת, ולוודא שהיא סגורה היטב כך שאף פריט לא ילך לאיבוד בזמן ההובלה. אם הארון מקובע לקיר מומלץ למצוא חברת הובלה שמיומנת בפירוק ארונות והרכבתם שתבצע את המשימה עבורכם, מפני שכל נזק לקיר עלול לעלות לכם הרבה הרבה יותר כסף מהתוספת להובלה.

הובלה זהירה

בין הפירוק להרכבה ישנו כמובן עוד שלב – ההובלה. בשלב זה הדגש העיקרי הוא זהירות. ברוב ארונות הבגדים המדפים והמגירות עשויים מעץ תעשייתי, וגם אם מדובר בחומר גלם בעל חוסן מסוים שמקנה לארון יציבות, הובלה לא זהירה עלולה לגרום להתעקמות חלקים שונים, סדקים ושאר נזקים. כמו כן כדאי לעטוף את החלקים בניילון נצמד עבה מספיק כדי למנוע שריטות שיכערו את ארון הבגדים (ובפרט להגן על הדלתות שהן החלק שבולט לעין בכל ארון).

הרכבה מדויקת

שלב ההרכבה מהווה אתגר לא פשוט. כפי שכל מי שניסה לפרק ולהרכיב ארונות בגים, או כל פריט אחר, קל הרבה יותר לפרק מלהרכיב. אם הקפדתם על פירוק מסודר ורשמתם את סדר הפעולות ואת המיקום של כל חלק, יהיה לכם קל יותר להחזיר את המצב לקדמותו, כלומר ליהנות שוב מארון הבגדים שהיה לפני המעבר. מובילים שאמונים על פירוק הרכבה והובלת כל סוגי הארונות יבצעו עבורכם גם פעולות כמו כוונון צירים כדי שהארון יהיה תקין לחלוטין וימשיך למלא את ייעודו במשך שנים רבות.

טיפ נוסף הוא לבצע את ההרכבה מעל לניילון או קרטון גדול כדי לא לשרוט את הרצפה תוך כדי החיבורים של החלקים השונים.

IDEAL SALE
הנחות שוות
על כל ארונות אידיאל!

המבצע תקף לסניפים בלבד