חייגו אלינוסניפי אידיאל

ארון הזזה או ארון רגיל?

מתכננים את חדרי השינה? בוודאי התלבטתם איזה ארון עדיף מקם בחדרי השינה - ארון הזזה או ארון רגיל.

לשניהם יש יתרונות וחסרונות רבים, ולפני שאתם ניגשים לבחור חשוב לחשוב כיצד תרצו להשתמש בהם והיכן תרצו למקמם. ארון לא רוכשים בכל יום, וסביר להניח שתשארו עם הארון שתזמינו לפחות עשור או שניים. אז איזה ארון כדאי למקם בכל חדר? ארון הזזה איכותי או ארון רגיל עם דלתות הנפתחות כמו דלת החדר? נסקור את האפשרויות השונות.

ארונות לחדרים בגודל מצומצם

לחדרים קטנים ביותר, רצוי לבחור בארון הזזה, בו אינכם צריכים לדאוג לשטח רב לפני הארון על מנת שדלתותיו יפתחו, ותוכלו למקם אותו במרחק קצר מהמיטה או שולחן העבודה בחדר. ארונות הזזה מודרניים יכולים לכלול גם בידורית פנימית או טלוויזיה המותקנת בדלת ההזה, ולחסוך לכם אפילו מקום נוסף כאשר הארון משמש להרבה יותר מאחסון הבגדים. ארון בגדים לחדר קטן יכלול במרבית המקרים פחות דלתות ויהיה בגודל מצומצם - לכן מומלץ לבחור בארון הזזה עם תכנון נכון של המדפים על מנת לנצלו בצורה מקסימלית כת לבגדים המקופלים במדפים והן לבגדים על מוט התליה.

ארונות לחדרי ילדים

כאשר אתם מתכננים את עיצוב חדר הילדים יש לקחת בחשבון כמובן גם מהו גודל החדר, אך גם האם אנו רוצים שהילדים יוכלו לפתוח את הארון בקלות. אם הילדים בוגרים ועצמאים תרצו שיוכלו לפתוח את ארון ההזה ולבחור בעצמם את הבגדים איתם ילכו לגן ולבית ספר. אחרים יעדיפו דווקא ארון רגיל שניתן לנעול ולא לאפשר גישה לילד כאשר הוא צעיר יותר. מבחינת בטיחות ארונות ההזזה הם לרב מסוכנים פחות לאצבעות הקטנות, וכאשר מדובר בדלת שנסגרה בטעות - הייתם רוצים שתהיה זו דלת ההזזה.

ארונות במתחמים נראים לעין בבית

תחום עיצוב הארונות התפתח רבות בשנים האחרונות הן מבחינת עיצוב והן מבחינת האפשרויות שהוא כולל. דלתות הארון יכולות לשמש כאלמנט עיצוב, ותוכלו לשלב ארון קיר מדהים לאורך אחד מקירות הסלון על מנת להנות משטח אחסון נוסף בבית, תוך שאתם משתמשים בדלתות ההזה של הארון כאלמנט עיצובי. תוכלו להוסיף זכוכית מלובנת בגוון סולידי המדבר עם צבע קירות הסלון או הריהוט, או לבחור בעיצוב אישי המבוסס על תמונה או טקסטורה ויוצר מעין קיר מעוצב, כאשר בארונות ההזזה הידיות נסתרות ואינן פוגעות במרקם החלק והסולידי.

ארון למשרד בבית או למתחם משרדי

גם חללים המיועדים לשמש כמשרד יכולים להעזר ביתרונות דלתות ההזה על מנת לתחום שטח במשרד המיועד לאחסון קלסרים, ציוד משרדי, ספרים שאינכם רוצים שיראו לעיני כל וכדומה. ארון הזזה איכותי, המיוצר מעץ או מחומרים אחרים יכול להוסיף מראה קלאסי ויקרתי לחדר, ולהפוך גם את המשרד הפשוט ביותר למהודר באמצעות שילוב טקסטורה יוקרתית מיוחדת, או אפילו לוגו הפירמה המודפס עליו.

ארון הזזה או רגיל