חייגו אלינוסניפי אידיאל

ניצול מקסימילי של חלל החדר

רובנו מרגישים כי אף פעם אין לנו מספיק חלל בבית, עם השנים אנו נוטים לאסוף עוד ועוד חפצים, תמונות וזכרונות ואנו מוצאים שחסר לנו מקום.

אף על פי שאנו נוטים לאסוף עוד ועוד דברים אין זה אומר שאנחנו לא יכולים למצוא לכולם מקום. באמצעות סידור נכון של החלל אנו יכולים למצוא מקום לכל דבר ויותר מכך, ליהנות מתחושה של חלל גדול הרבה יותר ממה שהוא. באמצעות יצירת מקומות אחסון, הזזת רהיטים ובחירת תאורה נכונה כל חלל יכול להפוך למותאם למתגוררים בו. 

סידור מקומות אחסון

יצירת ניצול נכון של החלל נעשה בדרכים רבות ובניהן:

  • ארונות הזזה – היום אפשר לשים ארונות עם דלתות הנפתחות קדימה או לקנות ארונות הזזה. דלתות ההזזה מאפשרות לפנות יותר מקום בחדר ולנצל אותו טוב יותר.
  • ארונות גבוהים – אם יש לכם מסדרונות או חללים שאפשר לשים בהם ארונות בגדים גבוהים הם יוכלו לשמש לכם כמקומות אחסון ובמיוחד לחפצים שאין להם שימוש ביום יום.
  • תאורה – השימוש באור יכול להשפיע גם על התחושה האישית שלנו וגם על התחושה שלנו כלפי החלל. הבית שלנו (או המשרד) יכול להיראות גדול או קטן יותר באמצעות תאורה נכונה.

סידור של מקומות האחסון לא חייב לדרוש שינויים מהותיים או לעלות לכם בבלאגן ומטרד. אתם יכולים לתכנן לבד את החלל שלכם כך שיתאים לצרכים השונים ולחילופין אתם יכולים להתייעץ עם אנשי מקצוע המומחים בפתרונות אחסון (כמו למשל ארונות הזזה), שיסייעו לכם גם בתכנון החלל וגם בארגון הפתרונות הנכונים לכם.

הזזת רהיטים יכולה לעשות פלאים

אחת הדרכים ליצור ניצול מקסימלי של החלל היא דרך הזזה של הרהיטים בחלל. לפעמים העובדה שהרהיטים מונחים לא נכון יכולה לגרום לתחושה של צפיפות כשכל שיש לעשות הוא לשנות את המיקום שלהם. אנו יכולים להשתמש ברהיטים הקיימים שלנו ולהכניס שינוי קטן ללא השקעה יוצאת דופן. שינוי במיקום או חידוש (אפילו הוספת כריות חדשות לספה) יוכלו לשנות את מראה החלל, לפתוח אותו ולהעניק לכם תחושה טובה יותר. כמו כן גם הוספת תאורה ומשחקי אור יוכלו להעניק לכם תחושה של חלל פתוח.

מה תוכלו לעשות באמצעות תאורה?

משחקי אור יכולים לעשות שינוי עצום בחלל ולא נדרשת השקעה יוצאת דופן מצדכם כדי להשיג את העיצוב המושלם. אם אתם רוצים ליהנות מתקרה גבוהה למשל כל שעליכם לעשות הוא לבחור בתאורה שתכוון מלמטה כלפי מעלה (מה שיעניק תחושה של חלל מתמשך). אם אתם מעוניינים לתת תחושה של חלל גדול כדאי יותר מאד להשתמש במנורות אשר מפזרות את האור לכמה כיוונים בחלל באופן שיתפזר לכל מקום. התחושה כי אין לכם מקום בחלל היא לפעמים רק תחושה אישית שיכולה להשתנות באמצעות שינויים קטנים ממה שכבר יש לכם בבית.

ניצול מקסימילי של חלל החדר